Simathon ’15 için geri sayım hızla sürüyor!

Simathon, Türkiye’nin İlk Bilgisayar Simülasyonu Yarışması olarak SCS ODTÜ Modelleme ve Simülasyon Topluluğu tarafından organize edilmektedir. Tüm Türkiye’den üniversite öğrencilerine açık olan yarışmamızda online ve yüz yüze eğitimler, seminerler ve söyleşiler ile 6 saat sürecek eğlenceli ve heyecanlı bir yarışma ortamı sizleri bekliyor.

Etkinliğimiz 16-17 Haziran 2015 tarihinde ODTÜ KKM’de gerçekleşecek olup birinci gün herkesin katılımına açık olan seminerler, söyleşiler ve katılımcılarımıza verilecek eğitimlerle geçecek. İkinci gün ise 6 saat sürecek olan yarışma heyecanı başlayacak. Katılımcılar, kendilerine sunulan bir simülasyon problemini çözümleyerek kendi bilgisayarları üzerine kurulmuş olan programlar aracılığıyla çözümlerini simüle edecekler. Yarışma sonucunda jürimiz tarafından çözümleri değerlendirilerek seçilen 3 takım ödül almaya hak kazanacak.

Haziran ayının başlangıcından itibaren online eğitimler (Youtube üzerinden video eğitimler) ve etkinliğin ilk gününde verilecek eğitimler ile, simülasyona ilgi duyan fakat yeterli bilgiye sahip olmayan katılımcılarımız yarışmaya hazır hale gelecekler. Bu eğitimlerimizin yegane amacı, tüm katılımcılarımızı yarışma öncesi yeterli bilgiyle donatmak ve onların yarışmaya eşit koşullarda başlamalarını sağlamak.

Simathon, simülasyona ilgi duyan tüm üniversite öğrencilerinin katılabileceği bir yarışmadır. Takımınızı kurun ve bu heyecana siz de ortak olun!

Ödüllü yarışmamız hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!